|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Base Type: | E40 |
| Bulb Type: | T |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model: | MH-T 250W E40 |
| Watt: | 250W |
| Base: | E40 |
| Bulb: | ED90/E40 |
| Operating Current(a): | 2.15A Working with MH and Mercury ballast |
| operating current(b): | 3.0A Working with HPS ballast |
| Bulb Finish: | Elliptical/Clear/Coated |
| Average Life: | 10000Hrs |
| Color Temperature(a): | 4200K-5200K |
| Color Temperature(b): | 6000K-6500K |
| Luminous for 4200k: | 25000lm |
| Luminous for 6000k: | 20500lm |
| Model: | Osrm Model |
| Best Buring Position | Universal |
| Certificate | CE |
| Other Model | Philps/G-E model/Osrm Model |







