70W Mh Lamp E27 Tubular and Oval T38/ED54/ED17
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Power: | 70W |
| Input Voltage: | 220V |
Gold Member Since 2013
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Sign In to see all verified strength labels (25)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- MH-T 70W E27/MH-ED 70W E27
- Certification
- CE
- Watt
- 70W
- Bulb Shape
- Tubular/Oval
- Color Temperature
- 3k/4k/6k
- Operating Current
- 0.98A
- Lamp Life
- 8000hours
- Base
- E27
- Transport Package
- Color Box/Exported Carton Package
- Specification
- CE/ISO
- Trademark
- OEM service
- Origin
- China
- HS Code
- 85393290
- Production Capacity
- 80000pieces/Month
Product Description
Professional HID lamp manufacturer, full range of metal halide light 70, 100, 150, 175, 250, 400, 1000W, 2000W.
In OS-RAM model/PH-ILIPS model/GE Model/UPS Model.
Application:
Stadium
Exhibition Center
Supermarket
Pleasure Ground
Street Lighting
Features:
High Luminous Effciency
Long in Service Life
Good Photochromism
Good Color Rendering
Color Temperature 3200k also available.
OTHER PRODUCTS AS BELOW:











In OS-RAM model/PH-ILIPS model/GE Model/UPS Model.
Application:
Stadium
Exhibition Center
Supermarket
Pleasure Ground
Street Lighting
Features:
High Luminous Effciency
Long in Service Life
Good Photochromism
Good Color Rendering
Color Temperature 3200k also available.
| Model: | MH-T 70W E27 MH-ED 70W E27 |
| Watt: | 70W |
| Base: | E27 |
| Bulb: | T38/Clear ED54/Clear/Coated |
| Operating Current(a): | 0.98A Working with MH and Mercury ballast |
| Bulb Finish: | Clear/Coated |
| Average Life: | 8000Hrs |
| Color Temperature(a): | 4200K-5200K |
| Color Temperature(b): | 6000K-6500K |
| Luminous for 4200k: | 5600lm |
| Luminous for 6000k: | 4800lm |
| Model: | UPS model |
| Best Buring Position | Universal |
| Certificate | CE |
| Other Model | Ph-ilips/GE model/Os-ram Model |
OTHER PRODUCTS AS BELOW:











Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Metal Halide Lamp
- Others Metal Halide Lamp
- 70W Mh Lamp E27 Tubular and Oval T38/ED54/ED17
Related Categories
Hot Searches
More